Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarErdoğan: MİT müsteşarına ifadeye gitmeyeceksin dedim

Tarih: 11-01-2018 22:51:22 + -


Erdoğan, "Türkiye 2011 seçimlerinin hemen peşinden bir anda kendimizi yoğun bir saldırı dalgası içinde bulduk. MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması … İfadeyi verip gözaltına alınsaydı arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorum. Kendisine netlikle 'gitmeyeceksin' dedim. "açıklamasında bulundu..


Erdoğan: MİT müsteşarına ifadeye gitmeyeceksin dedim

7 Şubat'ta yaşanan MİT krizinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrıldığı dönemle alakalı konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İfadeyi verip gözaltına alınsaydı hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kendisine gitmeyeceksin dedim.'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 43.muhtarlar toplantısında gündeme ait ehemmiyetli konularda izahlarda bulundu. Erdoğan, 7 Şubat'ta yaşanan MİT krizini anlattı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrıldığı dönemle alakalı konuşan Erdoğan, "İfadeyi verip gözaltına alınsaydı hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kendisine gitmeyeceksin dedim. Polis seni almak isterse, güvenlikçilerine direktif ver polisi içeri sokmayacaklar dedim" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları...

MUHTARLARA MÜJDEYİ VERDİ


Bugün size yeni bir müjdem var. Ülkemizin her yerinde ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binası yapılması kararı aldık. Valiliklerimiz muhtarlık hizmet binalarını inşaa edecek. Muhtarlarımızın da müessesesel bir olarak kimliği bir şahsiyeti olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Semtinize en güzel hizmetini yapmanızı istiyorum.

Ne kadar çok milletin derinde mecal olursanız yurttaşlar da toprağına o kadar sahip çıkar hükümetine ve milletine. Muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri ile ilgili bir tertip etmeye gitmek gerekiyor. 25-30 bin nüfuslu semtteki bir muhtarın herkese erişmesi, her sorunla ilgilenmesi elbette olası olmaz. Bunun için 2019'da yeni idare sistemine geçerken, muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri konusunda bir alt ve üst hudut getirilmesi düşünülebilir.

"MİT MÜSTEŞARI'NA İFADEYE 'GİTMEYECEKSİN' DEDİM"

Erdoğan, "Türkiye 2011 seçimlerinin hemen peşinden bir anda kendimizi yoğun bir saldırı dalgası içinde bulduk. MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması … İfadeyi verip gözaltına alınsaydı arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorum. Kendisine netlikle 'gitmeyeceksin' dedim.

Yardımcılarını da 'göndermeyeceksin' dedim. Şayet polis seni almak isterse güvenlikçilerine talimat ver polisi içeri sokmayacaklar dedim. Ülkede kim kiminle neyin mücadelesini veriyor. O günün FETÖ yargısı ile bu mücadeleyi verdik. Zira FETÖ yargısı bu milletin evlatlarını bir biri ile vuruşturuyordu" dedi.

''F-16 OLUR İNLERİNE GİRERİZ GİRİYORUZ''

Bizim huzurumuzu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Nereden en ufak bir tehdit geliyorsa F-16 oluruz tanklarla inlerine gireriz giriyoruz. Bu ülkede tek terörist kalmayacak. Kimi anneler geliyor benim evladım masum günahsız. Kusura bakma, suçsuzsa zati bırakıyoruz.

FETÖ'cülerde her numara var. Zaten bunların ağası da Pensilvanya'da, onun arkasında da Amerika var. ABD bizden terörist istiyorsa istediği teröristleri verdik. Şimdi bu teröristi istiyoruz bize vermiyor. Sen bunu vermiyorsan bundan sonra sen bizden rastgele bir teröristi istediğin vakit bu yoksul buradayken o teröristi alamazsın.

''BENİM KURMAY SUBAYIM DA AYRI BİR CAMBAZ''

Benim kurmay subayım da ayrı bir cambaz. Şu anda psikiyatrik olay olduğuna değin raporlar uydurmuş. Avukatlar sürece dahil oldular böyle bir şey mevzubahis değil. Suçsuzların haklarını iade etmek, suçluları hak ettiği cezaya çarptırmak suretiyle bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız.

''KARŞINIZDA NE OSMANLI'NIN HASTA ADAMI NE CUMHURİYET'İN ÇÖMEZ DEVLETİ VAR''

Birilerinin ısrarla burnumuzun dibinde bir terör koridoru yapma gayreti karşısında sabrımız azalıyor. Ancak gelinen noktada geriye tek bir çarenin kaldığını görüyoruz. Suriye ve Irak'ta yaşanan hadiselerin kurulan düzenin emeli her geçen gün daha net anlaşılıyor. Bize verilen sözlerin tutulmamasına ve yalan söylenmesine daha fazla tahammül etmek zorunda değiliz.

Fırat Kalkanı Harekâtıyla attığımız adımı, tüm hudutlarımız süresince genişletecek güce, olanağa ve isteme sahibiz. Türkiye, hiç kimsenin kendi ülkesindeki iktidar oyununa meze olacak bir devlet değildir. Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı, ne cumhuriyetin çömez devleti var. Artık karşısında 2023 hedeflerine kilitlenmiş bir ulus var. Bu coğrafya nice böbür anıtı güçlerin çöküşünü de görmüştür.
Bu haber 134 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11475 Okunma
263 Okunma
239 Okunma
239 Okunma
217 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
172 Okunma
11475 Okunma
6160 Okunma
1280 Okunma
886 Okunma
884 Okunma
581 Okunma
581 Okunma
560 Okunma
433 Okunma
424 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI