Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarErdoğan: Bu vatanı böldürtmeyeceğiz

Tarih: 14-01-2018 16:02:15 + -


34 yıldır 50 bin insanımızın canına mal olan bölücü terör örgütünün de kökünü kurutacağız. Bizim nazarımızda PKK neyse DEAŞ da odur. FETÖ ne kadar vahşi örgütse, DHKP-C de YPG de vahşi terör örgütüdür. Şimdi Amerika isimler değiştiriyor. Sosyal Demokratik Güçler veya Suriye Demokratik Güçleri... Bunları artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek sureti ile Amerika bizi mi aldatacaksın?


Erdoğan: Bu vatanı böldürtmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat İl Kongresine katıldı. Kongrenin yapıldığı salonun dışında toplanan binlerce kişiye seslenen Erdoğan,  MHP ile yapılacak ittifaka vurgu yaptı. FETÖ elebaşına sert sözler söyleyen Erdoğan ABD'ye de çağrı yaptı.

 "Milli mutabakat Türkiye'nin önünü açacak" diyen Erdoğan şunları söyledi: 

"6. Olağan kongre vesilesiyle bugün Tokat'tayız. 3.5 sene oldu, artık bunu geride bırakıyoruz, bugün yeni bir milada başlıyoruz. Bu milli irade, yerli irade oldukça, 2019'un Mart’ı, Kasım’ı geliyor mu? Milli mutabakatımızla birlikte Türkiye yeni bir dönemin önünü açılacak.

Bu adımlarla beraber Bir birlik, beraberlik. Sayın Bahçeli'nin açıklamalarını da duydunuz. Müzakereleri duydunuz, gördünüz. Bir milli mutabakatı hep beraber sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP anlayışı bu milletten şart olan dersi alacak. Buna hazır mıyız? Öyleyse daha çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Birileri bizi bölmeye çalışıyor. Onlara da gereken dersi sandıkta vereceğiz.  


Bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Kim ki çaba eder, askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla, millet olarak F-16 oluruz, helikopterlerimizle, tank, toplarımızla beraber bunların inlerine kadar girdik, giriyoruz ve gireceğiz.

 780 bin kilometre kare şehit kanları ile yoğrulmuştur. Pensilvanya'da ne işin var? Zannediyor ki Amerika can verene kadar beni savunacak. Seni biraz daha kullanır kullanır ondan sonra kirli çamaşır olarak kapının önüne atar. Sen milleti aldattın, bunun bedelini ağır ödeyeceksin. 15 Temmuz gecesi 251 vatan evladını şehit ve 2 bin 196 vatan evladını gazi eden FETÖ'cü hainlere döktükleri kanın hesabını soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz.

 Nereye girerseniz girin oralarda da sizi bulacağız çıkartacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Pensilvanya'daki şarlatan kendine yeni bir inanç yeni bir din icat etmiştir. Devletimizin bünyesini bu sinsi kanser hücresinden temizliyoruz. Artık her açıdan daha kuvvetli hale geliyoruz."

AFRİN OPERASYONU  İÇİN TARİH VERDİ

Daha sonra kurultayın yapıldığı salona geçen Erdoğan burada da sınıra yığınağın yapıldığını beklenen Afrin operasyonunda yapılacağını açıkladı ve operasyon ile alakalı tarih verdi.  "Geceler çok özgürlüklere gebedir" diyerek işaret fişeğini ateşleyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BİZİ Mİ ALDATACAKSIN?

34 yıldır 50 bin insanımızın canına mal olan bölücü terör örgütünün de kökünü kurutacağız. Bizim nazarımızda PKK neyse DEAŞ da odur. FETÖ ne kadar vahşi örgütse, DHKP-C de YPG de vahşi terör örgütüdür. Şimdi Amerika isimler değiştiriyor. Sosyal Demokratik Güçler veya Suriye Demokratik Güçleri... Bunları artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek sureti ile Amerika bizi mi aldatacaksın?

 Tüm batıya sesleniyorum. Terör örgütlerinin bir başka terör örgütü ile mücadelesine fırsat veren ülkeler ikili ilişkilerimizi yaralıyor. Bunu bilmeleri gerekli. Terörist Gabar'da da teröristtir, Kandil'de, Sincar'da, Afrin'de de teröristtir. Birileri kısa vadeli çıkarları yerine bu katil sürüleri arasında ayrım yapabilir. Ama Suriye ve ülkemizdeki teröristleri biz çok iyi biliyoruz. Ne dedim; Bir gece ansızın gelebiliriz. Geceler bitmez.

Geceler çok özgürlüklere gebedir. Onun için bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler ve şu anda hudutlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Ve bazı ülkeler resmi olarak terörist kabul ettiklerini yasallaştırmaya çalışabilir. Ama bizim için terörist her yerde teröristtir. Türkiye bu şer ağlarının topunu ansızın kabre gömebilecek olanağa sahiptir. Bak şimdi gelirken tepemizde ATAK helikopterlerimizi gördük. Bunlar bizim şu 15 yıllık iktidarımız döneminin şu anda ordumuza kazandırdığı yerli helikopterlerimizdir.


Önümüzdeki günlerde güney hududumuzu terörden arındırma operasyonumuzu Afrin'le devam ettireceğiz. Dostluk, stratejik bağlaşıklık gibi kavramların ne kadar gerçek, ne kadar düzmece olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır. Biz beraber hareket edebileceğimizi ümit ediyoruz. Afrin operasyon esnasında bu güçlerin terör örgütü ile aynı safta görünme gibi bir yanlışa fırsat vermeyeceklerini ümit ediyorum.

TOKAT'A YENİ HAVA MEYDANI

Son 15 senede Türkiye'nin tamamı büyüdü. Sizler AK Parti dönemlerinde Tokat'ın nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorsunuz. Tokat'a 15 senede 255 kilometre bölünmüş yol yaptık. Şu anda yapımı devam eden 9 adet yol projemiz var. Hedefimiz Tokat'ımıza yakışır yeni bir havaalanı yapmak için kolları sıvıyoruz. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanı geliyor. Bu yıl başlayıp 2020 yılında bitirmeyi amaçlıyoruz. Tokat 3 baraj ve bir gölet inşaa ettik. 9 adet barajın yapımı devam ediyor. Tokatlı rençperlerimize 2017 yılında 93 buçuk milyon lira zirai destek olduk. Bay Kemal de diyor ki rençperler yok oldu. Kemal senin böyle bir derdin yok. Bay Kemal bunu duy, 15 yılda Tokatlı rençperlerimize 805 milyon tarımsal destek olduk.
Bu haber 168 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11476 Okunma
263 Okunma
243 Okunma
240 Okunma
218 Okunma
198 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
173 Okunma
11476 Okunma
6161 Okunma
1281 Okunma
887 Okunma
885 Okunma
582 Okunma
582 Okunma
561 Okunma
434 Okunma
425 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI