Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarErdoğan: Biz güçlü bir ülkeyiz

Tarih: 11-01-2018 20:56:06 + -


Terör örgütü PYD'yi hedef alan Erdoğan, "Şu anda terör koridoru oluşturmak isteyenler var ya kuzey Suriye'de, işte oralar hep Misak-ı Ulusal'nin içinde olan yerlerdi. Bu hassasiyetlerimizi unutmayın. Onun için oralarda öyle devlet kurma vesaire bu yola tevessül edenler avucunu yalar"ifadesini kullandı.


Erdoğan: Biz güçlü bir ülkeyiz

FETÖ mücadele ile ilgili konuşan ve çok çarpıcı bir bilgi paylaş Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, "Benim kurmay subayım da ayrı bir cambaz. Psikiyatrik vak'a olduğuna konusunda raporlar uydurmuş. Bunlar her şeyi yapar" diye konuştu.

Terör örgütü PYD'yi hedef alan Erdoğan, "Şu anda terör koridoru oluşturmak isteyenler var ya kuzey Suriye'de, işte oralar hep Misak-ı Ulusal'nin içinde olan yerlerdi. Bu hassasiyetlerimizi unutmayın. Onun için oralarda öyle devlet kurma vesaire bu yola tevessül edenler avucunu yalar"ifadesini kullandı.


Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de 43.Muhtarlar Toplantısında ehemmiyetli izahlar yaptı.
Reisicumhur Erdoğan'ın izahlarından satır başları: Bugün sizlere yeni bir müjdem var. Muhtarlık binaları çoğu semtimizde yoktu. Ülkemizin her yerinden muhtarlık binası ihtiyacı olan yerlerde yapma kararı aldık. Hazine stokunda bu iş için uygun olan araziler valiliklere ve kaymakamlıklara tahsis edilecek onlar da bu muhtarlık binalarını yapacaklar.

Bakanlığımız projeler üretecek, binalar süratle yapılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bütün bunlar karşılığında sizlerden tek bir beklentimiz var o da semtinize en güzel hizmeti yapmanızdır. Sizler semt halkının problemleri ile ne kadar yakından ilgilenirseniz milletimiz de ülkesine o derece kuvvetli şekilde sahip çıkacaktır.


25-30 bin nüfuslu semtteki bir muhtarın herkese erişmesi elbette olası olmaz. 2019'da yeni idare sistemine geçerken muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri ile ilgili bir alt ve üst hudut getirilmesi düşünülebilir. Muhtarlarımızdan beklediğimiz verimi alabilmemiz ancak bu şekilde mümkün olabilecektir.

BİZİM ÇOK BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Muhtarlıklardaki bilgisayar sistemlerinin, kaymakamlıklarımızdaki alakalı birimlerle entegrasyonu sayesinde kamu müesseselerinden bir bölümünün bilgi toplaması muhtarlıklar üzerinden düşünülebilir. Türkiye bir çadır devleti hiç değil. Biz güçlü bir ülkeyiz. Bizim çok büyük hedeflerimiz var.

Attığımız her adımda çok büyük mücadeleler veriyoruz. Muhtarlarımızın katkı sağlamaları bize güç verecektir. Biz muhtarlarla buluşmalarımızda bu arada ülkemizin, bölgemizin üzerinde değerlendirmeler yapıyor, iletilerimizi milletimizle paylaşıyoruz.

BENZER BİR KARGAŞA DÖNEMİNİ 1990'LARDA YAŞADIK

1950 senesi seçimleri Demokrat Parti'nin değil, asıl milletin zaferi ile sonuçlanmıştır. Tüm baskılara karşın sandıktan çıkan istem üstün gelmiştir. Buna rağmen bizim vesayet diye dile getirdiğimiz seçilmiş iradeye karşı ülkeyi yönetme anlayışı varlığını devam ettirmiştir.

Darbeler, cuntalar devreye girmiştir. Rahmetli Menderes ve arkadaşlarını harbiden yalan kanıtlarla idama götürenlere bu ulus hakkını asla helal etmeyecektir.
Benzer bir karışıklık dönemini 1990'larda da yaşadık. Tuzakları milletimizle beraber birer birer bozduk. Sosyal ve ekonomik anaforların fiyatı de çok ağır oldu.

ŞAYET MİT MÜSTEŞARI GÖZALTINA ALINSAYDI HEDEFİN KİM OLACAĞINI BİLİYORDUK

Şayet MİT Müsteşarı gözaltına alınsaydı arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorduk. Kendisine netlikle gitmeyeceksin dedim. Polis gelir seni almak isterlerse, güvenlikçilerine direktif ver, polisi de içeri sokmayacaklar dedim. O günün FETÖ yargısı ile verdik bu mücadeleyi.

Emniyet'in içinde FETÖ'nün de kendi temsilcileri var, onlarla temsil almaya gidiyor. Müsteşarı teslim alacak, hemen peşinden sıra, hedefleri büyük ya oraya gelecekti. Onlar şunu bilmiyordu, İspanya'nın Endülüs Sarayı'na bir gitme olanağı olursa, İçişleri Bakanı burada, peyderpey bir seferberlik yapsa da muhtarlarımızın içinden grup grup buralara muhtarlarımızı da götürmekte yarar var. Kubbede bir ayet yazar; Allah'tan başka galip yoktur.
Bu haber 108 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11475 Okunma
263 Okunma
239 Okunma
239 Okunma
217 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
173 Okunma
11475 Okunma
6161 Okunma
1281 Okunma
887 Okunma
885 Okunma
582 Okunma
582 Okunma
561 Okunma
434 Okunma
425 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI