Bugun...
Dolar: 4.0406
Euro : 5.0005

Konuk YazarErdoğan: Afrin'de bugüne kadar 3 bin 603 terörsit öldürüldü

Tarih: 18-03-2018 11:40:05 + -


Çanakkale Köprüsü'nün açılışı ile ilgili tarihi de veren Erdoğan, "18 ay öne çektik ve 18 Mart 2022'de açacağız" dedi ve ekledi:"Afrin'de bugüne kadar 3 bin 603 terörsitin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: 103. Yıl dönümünde tüm şehit ve gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal ile birlikte ya ediyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. İstiklal Mücadelesi eşsiz bir destandır."


Erdoğan: Afrin'de bugüne kadar 3 bin 603 terörsit öldürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin'de kontrol sağlandı.Bugüne kadar 3 bin 603 terörist etkisiz hale getirildi.Çanakkale'de bizi esir etmeye çalışanlara  derslerini vermiştik, bugün sınırlarımız boyunca kurmaya çalıştıkları terör  devletiyle istiklalimiz ve istikbalimize göz dikenlere aynısını yapıyoruz" dedi.
Çanakkale Köprüsü'nün açılışı ile ilgili tarihi de veren Erdoğan, "18 ay öne çektik ve 18 Mart 2022'de açacağız" dedi.
Gelibolu'da 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale  Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni düzenlendi. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuştu. Afrin'de bugüne kadar 3 bin 603 terörsitin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: 103. Yıl dönümünde tüm şehit ve gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal ile birlikte ya ediyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. İstiklal Mücadelesi eşsiz bir destandır.
Bir asır önce Çanakkale'de gerçekleşen  istiklal mücadelesi eşsiz bir destandır. Çanakkale tarihi şanlı zaferlerle dolu  bir milletin, asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve  beraberlik ruhunu abideleştirdiği bir topraktır. Çanakkale Zaferi, Kurtuluş  Savaşı'mıza verdiği cesaretle Osmanlı'nın içinden yeni bir filizin boy vermesine,  Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşuna vesile olmuştur. Dikkat edin, cumhuriyet ilk bir  devlet değildir, bizim Selçuklu'muz vardır, bizim Osmanlı'mız vardır ve ardından  cumhuriyetimiz vardır.
Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşımıza verdiği cesaretle, Osmanlı'nın yeniden bir filiz vermesine sebep olmuştur. Dün Çanakkale'de bizi esir etmeye çalışanlara  derslerini vermiştik, bugün sınırlarımız boyunca kurmaya çalıştıkları terör  devletiyle istiklalimiz ve istikbalimize göz dikenlere aynısını yapıyoruz.  Elbette Çanakkale'deki mücadelenin büyüklüğüyle sınır ötesi operasyonlarımızın  çapı karşılaştırılamaz ama amaç aynı amaçtır, ruh aynı ruhtur, iman aynı  imandır.Çanakkale bizim için iftihar vesilesi olmanın yanında ilham ve güç kaynağıdır.
ÇANAKKALE BİR İLHAM KAYNAĞIDIR
Çanakkale demek yokluklar ve zorluklar karşısında yılmamak demektir. Onca vahşete rağmen insanlık ve adaletten vazgeçmemek demektir. Türk milleti olarak vatan ve hürriyetimize bağlılığımızın timsalidir. Türk milleti 'Ya İstiklal Ya Ölüm' kararını vererek geleceğine de koşmuştur. Bunun için her fırsatta, tüm vatandaşlarımızın Çanakkale'ye bizzat gelmesini ziyaret etmesini istiyorum. Çanakkale bizim ilham kaynağımız.
SİLAHLARINI BIRAKIP KAÇTILAR...
Afrin'de o tünellerden çıkan silahları gördünüz  değil mi? Noldu? İşe yaradı mı? Aynen 15 Temmuz gibi...  15 Temmuz'da işe yaradı  mı? 251 şehit verdik ve 2193 gazimiz oldu ama devletimizi bu namussuzlara  kaptırmadık. Şimdi de aynı şekilde 911 kilometre sınırımız olan Suriye'de terör  örgütüne asla kaptırmadık.Bu haber 422 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
330 Okunma
311 Okunma
308 Okunma
302 Okunma
288 Okunma
284 Okunma
281 Okunma
274 Okunma
271 Okunma
231 Okunma
223 Okunma
217 Okunma
215 Okunma
212 Okunma
195 Okunma
742 Okunma
721 Okunma
694 Okunma
683 Okunma
593 Okunma
589 Okunma
567 Okunma
558 Okunma
557 Okunma
552 Okunma
551 Okunma
544 Okunma
540 Okunma
536 Okunma
527 Okunma
526 Okunma
525 Okunma
519 Okunma
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI