Bugun...
Dolar: 3.6512
Euro : 3.9108

Konuk YazarDSP Genel Başkanı Aksakal, , "Bahçeli Adana'nın yüzünü karartıyor"

Tarih: 10-03-2017 14:17:21 + -


"adana denilince yurtseverlik ve milliyetçilik akla gelir."diyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda "evet" oyu kullanacak olan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de göndermelerde bulundu. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'nın yüzünü karartıyor"dedi..


DSP Genel Başkanı Aksakal, ,


Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, “Kendileri de biliyorlar ki 16 Nisan akşamı sandıklardan çıkacak bu halkın iradesi bir şamar gibi patlayacaktır. İşte bu korku, iktidar ve yandaşlarını acımasız ve saldırgan bir hale getirmiştir.” Dedi.
16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu çalışmaları kapsamında  Adana’ya gelen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,  Partisinin İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya DSP Genel Örgüt Kurulu Başkanı Ercan Akarpınar, Genel Sekreter Abbas Deniz, Genel Başkan Yardımcıları Uğur Gürel, Müzeyyen Okur, İl Başkanı Selami Gördebil, Seyhan İlçe Başkanı Hakan Buldu, Yüreğir İlçe Başkanı Ayhan Ağdaş, Çukurova İlçe Başkanı Halil Gözüyeşil, Eğitim Sen Adana Şubesi Başkanı Ahmet Karagöz, Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Kemal Çelik, ve çok sayıda partili katıldı.
“ADANA DENİNCE  YURTSEVERLİK VE MİLLİYETÇİLİK AKLA GELİR”

 
Adana dendiğinde mertlik ve doğruluk, yurtseverlik ve milliyetçiliğin  akla geldiğine dikkat çeken Önder Aksakal, Tarımsal üretimin en yoğun olduğu illerimizden birdir Adana.Çukurova, pamuğuyla-mısırıyla, tahılıyla-fıstığıyla, narenciyesiyle-karpuzuyla, her türlü sebzesiyle-meyvesiyle kendi kendine yettiği gibi diğer illeri de besleyen bir tarım merkezidir. Sanayi üretimi de bunların yanında ayrı bir önemli özelliğidir Adana’nın.” Dedi.


“DENİZ BİTMİŞTİR GEMİ KARAYA OTURMUŞTUR”


Ülkemiz son 15 yılda gerek ekonomisi, gerekse siyasi yapısı itibariyle neredeyse bitirilme noktasına getirildiğini öne süren Önder Aksakal, Yüz yıl öncesi koşulların görüntüsünde bir Türkiye ile karşı karşıyayız bugün.Bütün komşularıyla barışık bir ülke durumundan, tüm dünya ile kavgalı bir devlet haline getirildik.Çağdaş medeniyetlerin yolundan çıkarılıp, kara Afrika’nın, Ortadoğu’nun karanlık dehlizlerine sürüklendik...

 


150 milyar dolar toplam borçla devrettiğimiz devleti bugün trilyon dolarlar seviyesinde bir batağın içine sürükleyen Ak Parti iktidarı, sıfır terörle teslim aldığı ülkeyi bir kan deryasına çevirmiştir. Ordumuz ve askerimiz sonu belirsiz bir maceranın içine sürüklenmiş, devleti yönetenler kendi bölgemizdeki gerçek komşularımızla değil, müstakbel komşularla hareket eder olmuştur.

 

Emperyalizmin dümen suyuna teslim olmuş iktidar, sıfırı tüketmiş müflis tüccar misali olan biteni örtbas etmek için darbe dönemlerinin hikâyeleriyle ve hatta Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki şartlarda yapılanlarla milleti oyalama peşindedir.Deniz bitmiştir. Gemi karaya oturmuştur.” dedi.80 yıllık kazanımları özelleştirme adı altında har vurup harman savuran iktidar sahiplerinin şimdi de Türkiye Varlık Fonu adı altında devletin tüm varlığını ipotek ettiğini ifade eden Önder Aksakal, “Geleceğimizi resmen karartmaktadır.Milleti bu manzaradan uzak tutmak adına ortaya atılan Anayasa Değişikliği gündemi bunların sonunu 1 ay daha uzatır. 17 Nisan günü gerçekler gün gibi ortaya dökülür.Kendileri de biliyorlar ki 16 Nisan akşamı sandıklardan çıkacak bu halkın iradesi bir şamar gibi patlayacaktır.


İşte bu korku, iktidar ve yandaşlarını acımasız ve saldırgan bir hale getirmiştir.Bu tehlikeli bir gidiştir.Biz bu filmi 12 Eylül darbesi öncesinde görmüştük.”diye konuştu.


“BAHÇELİ ; ADANA’LININ YÜZÜNÜ KARARTIYOR“


Demokrasiyi ve eşitliği arayanlara karşı elleri muştalı, yüzleri maskeli, ağızları salyalı tetikçilerin saldırılarının  nihayetinde toplumun da kamplaşmasına ve kardeşi kardeşe düşman olacak hale getirildiğine dikkat çeken Önder Aksakal, “Ak Parti’nin koltuk değneği olmuş, dilinden milliyetçiliği düşürmeyen, insanları da olmayan aklınca imalı bir şekilde tehdit eden ve bize göre Adana’lının yüzünü karartan Bahçeli gibi siyaset figüranları başrol oyuncularıyla birlikte bu emperyalist emellerin bataklığında yok olup gideceklerdir.

 

Demokratik Sol Parti olarak ulaşabildiğimiz her yerde vatanın nasıl peşkeş çekilmeye çalışıldığını, ülkenin bölünmez bütünlüğünün nasıl tehdit altına sokulduğunu, vatandaşın nasıl kimliksizleştirileceğini anlatacağız.Ülkeye “sığınmacı” adı altında sokulup, sonra da “birinci sınıf vatandaş” muamelesi yapılanlar karşısında, bu toprakların gerçek sahiplerinin nasıl ayaklar altına alındığını anlatacağız.Sabah akşam 15 Temmuz darbe girişiminin gölgesine sığınıp kendilerini bu işlerde günahsızmış gibi gösterenleri anlatacağız. Referandumda evet çıkması için can atan sahte hayırcıları anlatacağız.” Şeklinde konuştu.


“TÜRKİYE 1’DEN BÜYÜKTÜR”


Hiçbir ihtiyaç yokken durduk yere devletin temel taşlarıyla oynayanların geçmişte PKK ve FETÖ terör örgütleri tarafından kandırıldıkları gibi şimdi de Bahçeli ve Perinçek ikilisinin tezgâhıyla aslında bir kez daha kandırılmakta olduklarını anlatacaklarını kaydeden Önder Aksakal, 17 Nisan sabahı Türkiye yeniden kurtuluşun ışıklarıyla, Cumhuriyetin aydınlığında insanca bir yaşamın ufkuna yelken açacaktır. Buna inanıyoruz.Yeri geldiğinde “dünya 5’den büyüktür” diyenler unutmamalıdır ki;“Türkiye 1’den Büyüktür!”” dedi.

 
Bu haber 893 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
93 Okunma
89 Okunma
86 Okunma
83 Okunma
82 Okunma
80 Okunma
78 Okunma
76 Okunma
75 Okunma
74 Okunma
364 Okunma
353 Okunma
341 Okunma
327 Okunma
315 Okunma
310 Okunma
293 Okunma
266 Okunma
261 Okunma
253 Okunma
1437 Okunma
1398 Okunma
914 Okunma
683 Okunma
654 Okunma
646 Okunma
570 Okunma
564 Okunma
519 Okunma
474 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mirac kandili
  Mirac kandili
 • Ahir zamandaki sahte din adamları
  Ahir zamandaki sahte din adamları
 • Namaz ibadet-i bedeniyyedir - Kaza namazı hakkında geniş bilgi
  Namaz ibadet-i bedeniyyedir - Kaza namazı hakkında geniş bilgi
 • İslamiyeti yok etmek isteyenler
  İslamiyeti yok etmek isteyenler
 • Öfkeli kazdan polise şiddet!
  Öfkeli kazdan polise şiddet!
 • İnternet kafe müşterisi genç uçan yılanın saldırısına uğradı
  İnternet kafe müşterisi genç uçan yılanın saldırısına uğradı
 1. Mirac kandili
 2. Ahir zamandaki sahte din adamları
 3. Namaz ibadet-i bedeniyyedir - Kaza namazı hakkında geniş bilgi
 4. İslamiyeti yok etmek isteyenler
 5. Öfkeli kazdan polise şiddet!
 6. İnternet kafe müşterisi genç uçan yılanın saldırısına uğradı
VİDEO GALERİ
YUKARI