Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarÇalışma Bakanı’ndan flaş yaşerona kadro açıklaması!

Tarih: 12-11-2017 16:49:55 + -


Son 10 yılda 6,5 milyon kişiyi işe yerleştirdiklerine işaret eden Sarıeroğlu, şunları kaydetti: "Şu anda 5,2 oranında büyüme oranına sahibiz. Bu büyüme oranının istihdama yansıması için elimizden geleni yağacağız. İŞKUR çok önemli bir kurum. 2002'de 20 bin kişiyi işe yerleştirmiş. Ekim ayındaki rakamları aldım 900 bin kişiyi işe yerleştirmiş. Türkiye'nin gelişimini bu rakamlardan görebiliriz. Son 10 yılda 8 milyon kişi iş gücü piyasasına girmiş bunun 6,5 milyonuna iş bulmuşuz.


Çalışma Bakanı’ndan flaş yaşerona kadro açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşların kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacaklarını söyledi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığının Atatürk Kültür  Merkezinde düzenlenen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Erdemliler  Hareketi" olarak 14 Ağustos 2001 yılında büyük hayallerle yola çıktıklarını, AK  Parti'nin Türkiye'yi ileriye götürme hayalinin hiç bitmediğini bildirdi.

AK Parti'nin karşısına bugüne kadar birçok zorluğun çıkartıldığını  belirten Sarıeroğlu, şöyle devam etti: "16 yıldır, milletimiz için uğraşıyoruz. Bu süreçte önümüze çıkartılan  engellerle de mücadele ediyoruz. Enerjimizi başka işlere harcamamız için  uğraşanlar oldu. Partimizi kapatmak istemeleri, Gezi olayları, 17-25 Aralık  süreci bunlardan birkaçı. Sizden aldığımız güçle hepsinin üstesinden geldik.  Önümüze çıkartılan bunca engele rağmen hedefimizden hiç vazgeçmedik."

"ŞU ANDA 5.2 ORANINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Bakan Sarıeroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek 15 Temmuz  gecesi Türk milletinin destan yazdığını ifade etti. Sarıeroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bir ülke düşünün 15 Temmuz gibi bir ihaneti geride bırakıyor,  ardından terör örgütü ile mücadeleye başlıyor. O da yetmiyor, DEAŞ'ı, PKK'sıyla  mücadele ediyor, diğer taraftan da El-Bab'ta Fırat Kalkanı operasyonunu yapıyor. 

 

Bu da yetmiyor projelerini sürdürüyor. Şu anda 5.2 oranında büyümeye devam  ediyoruz. Ekonomik olarak ülkemize zarar vermek isteyen güçlerle karşı karşıya  geliyoruz. Diğer yandan sınır güvenliğimiz, ülkemizin bütünlüğünü sağlamak için  operasyon yapıyoruz, Hain terör örgütü PKK ile mücadelemizi sürdürüyor, bir  yandan da birlik beraberlik içinde hep birlikte üreterek, çalışarak ülkemizin  kalkınmasına katkı sağlıyoruz."

"ŞU AN BÜTÜN DÜNYA ÜLKELERİ 'BU NASIL OLUYOR' DİYE ŞAŞKINLIK  İÇİNDELER"

Türkiye'nin büyümesinin engellenemeyeceğine dikkati çeken Sarıeroğlu,  büyümeyi sürdüreceklerini belirtti. Sarıeroğlu, "Şu an bütün dünya ülkeleri 'bu nasıl oluyor' diye  şaşkınlık içindeler. Bizim yaşadığımız süreci başka bir ülke yaşasaydı inanın  ayağa bile kalkamazdı, sokağa dahi çıkamazdı. Bizi hedefimizden döndüremiyorlar,  bunun için de ne yapacaklarını bilemeyip çıldırıyorlar. Çıldırmaya, ne  yapacaklarını bilememeye devam edecekler. Biz, geçmişi, tarihiyle kadim bir  milletin çocuklarıyız. Daha çok çalışıp, ülkemizin daha çok gelişmesi için  elimizden geleni yapacağız. İnanılmaz bir konjonktürden geçiyoruz. Bu süreçte  ülkemizin sıkıntı yaşamadan geçmesi için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz."  ifadelerini kullandı.

TAŞERON SÜRECİ

Sarıeroğlu, taşeron sürecinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve  gündemlerinde taşeron süreci olduğunu vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi: "Taşerondaki kardeşlerimizin taleplerini, ihtiyaçlarını çok iyi  biliyorum. Göreve geldiğimizde hemen çalışmaya başladık. Konuyu farklı mecralara  çekmeye çalışan kesimler var ama Sayın Başbakanımız grup toplantısında gerekli  açıklamayı yaptı. İnşallah bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşlarımızı  kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacağız."

Son 10 yılda 6,5 milyon kişiyi işe yerleştirdiklerine işaret eden  Sarıeroğlu, şunları kaydetti: "Şu anda 5,2 oranında büyüme oranına sahibiz. Bu büyüme oranının  istihdama yansıması için elimizden geleni yağacağız.  İŞKUR çok önemli bir kurum.   2002'de 20 bin kişiyi işe yerleştirmiş. Ekim ayındaki rakamları aldım 900 bin  kişiyi işe yerleştirmiş. Türkiye'nin gelişimini bu rakamlardan görebiliriz. Son  10 yılda 8 milyon kişi iş gücü piyasasına girmiş bunun 6,5 milyonuna iş bulmuşuz. 

 

Bunun da 3,5 milyonu kadın. Bu rakamlar neredeyse bir Avrupa Birliği ülkesinin  nüfusuna denk. Bu rakamlarla ilgili manipülasyon yapmaya çalışıyorlar ama kim ne  derse desin rakamlar nettir. Türkiye 10 yılda 6.5 milyon insana istihdam  sağlamıştır. İstihdam seferberliği kapsamında son 1 yılda 1 milyon 300 bin kişiye  istihdam yaratmıştır. Bu yerilecek değil alkışlanacak bir performanstır. Dünyanın  örnek aldığı bir başarı hikayesidir."
Bu haber 205 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11256 Okunma
238 Okunma
200 Okunma
197 Okunma
196 Okunma
182 Okunma
181 Okunma
174 Okunma
173 Okunma
172 Okunma
11256 Okunma
6157 Okunma
1279 Okunma
886 Okunma
883 Okunma
580 Okunma
577 Okunma
560 Okunma
432 Okunma
422 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 • Cuma gününün sünnet ve edebleri
  Cuma gününün sünnet ve edebleri
 • Günahlar, imanı gidermez ise de..
  Günahlar, imanı gidermez ise de..
 1. Mucize ne demektir ?
 2. Tilavet ve şükür secdesi
 3. Dinde reformcu olarak bilinenler
 4. Yılbaşı ve noel
 5. Cuma gününün sünnet ve edebleri
 6. Günahlar, imanı gidermez ise de..
VİDEO GALERİ
YUKARI