Bugun...
Dolar: 3.8718
Euro : 4.5662

Konuk YazarBozdağ'dan CHP'ye "Yularınız kimin elinde?

Tarih: 05-12-2017 23:02:03 + -


Başbakan Yardımcısı ve Hükûmet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimi medya kuruluşlarına yönelik sözlerine ait, "Her gün medya özgürlüğünden, ifade hürriyetinden söz ediyorlar fakat kendileri gibi düşünmeyen, kendi iftiralarına inanmayan, başka düşünceleri paylaşan medya uzuvlarına gelince onları 'havuz medyası' olmakla suçluyorlar. Bununla kanaat etmeyip, onları tehdit edip, susturmaya kadar varan bir gayri ahlaki tavır ortaya koyuyorlar." diye konuştu.


Bozdağ'dan CHP'ye

Bozdağ, A Haber canlı yayınında, Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup  toplantısında yaptığı konuşmada bir takım medya kuruluşlarına ait izahlarını  değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun medya özgürlüğüne ve ifade hürriyetine yönelik  tehditlerde bulunduğunu ifade eden Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu lanetlediğini bildirdi.

Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun kimsenin boynuna ip geçiremeyeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu, benim yularım bir başkasının elinde demek istiyor. Şu  anda Kılıçdaroğlu, bağımsız bir genel başkan gibi konuşmuyor. Türkiye'ye karşı  yürütülen beynelmilel komploların, Türkiye'ye ve Türk milletine diz çöktürmek  isteyen etrafların gönüllü işbirlikçisi ve taşeronudur. Ben soruyorum, CHP'nin  genel başkanının yuları kimin elinde?"

"Büyük bir yanlıştır"

Bozdağ, Halk Bankası daha önceki Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davanın görülmeye başlandığı hafta, Kılıçdaroğlu'nun  büyük bir iftira kampanyası başlattığına işaret etti.

ABD'de tiyatro sahnelendiğini, bu tiyatronun Amerika'daki ayağında  Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin bulunduğunu, Türkiye'deki ayağında ise  Kılıçdaroğlu'nun olduğunu ifade eden Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun terör örgütleriyle  aynı hedefe koşmaktan imtina etmediğini söyledi.

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Her gün medya özgürlüğünden, ifade hürriyetinden söz ediyorlar fakat  kendileri gibi düşünmeyen, kendi iftiralarına inanmayan, başka düşünceleri  paylaşan medya uzuvlarına gelince onları 'havuz medyası' olmakla suçluyorlar.  Bununla kanaat etmeyip, onları tehdit edip, susturmaya kadar varan bir gayri ahlaki  tavır ortaya koyuyorlar. Bu olağanüstü büyük bir yanlıştır. Kılıçdaroğlu ve  avanesi ne A Haber'i ne ATV'yi ne diğer değişik görüşte olan medya yayın  uzuvlarını susturabilir. Türkiye'de medya özgürdür, özgür olmaya devam  edecektir."

"Bir çirkefle karşı karşıyayız"

İçişleri Bakanı Süleyman Asil da Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de geçmiş  dönemde, soğuk savaş döneminde ve vesayet döneminde yaşananları özleyen, bu  tabloları Türkiye'nin önüne getirmek isteyen ve millete bu fiyatı yüklemek  isteyen bir aklın ufak bir parçası olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu'nun, Reisicumhuruna yönelik bugün ağır bir tümce  kullandığını belirten Asil, "İşgalci' olarak niteledi Reisicumhurumuzu  bulunduğu noktada. Bu demokrasiye de hakarettir, millete de hakarettir,  Reisicumhurumuza o seçimde rey veren veya vermeyene de hakarettir ve demokrasiye  karşı ciddi bir ne yazık ki ifade etmem gerekir ki yaralama ve demokrasiye inanmama  sözlerinin başlangıcıdır." dedi.

Bakan Asil, şu görüşlere yer verdi:

"Kılıçdaroğlu, Sayın Reisicumhurun yakınlarının veya kendisinin bir  adaya para naklettiğini veya o adada veya başka yerde, dünyanın başka noktasında  hesaplarda parasının olduğunu öne sürdü. Şimdi bir haftadır daimi olarak bunu  farklılaştıran, bu lafın odağından ayıran ve problemi başka bir noktaya taşımak  isteyen, kah A Haber'e saldıran, kah Sarraf dosyası üzerinden Türkiye'yi  yargılamaya çalışan, sonra da sanki yüreği varmış gibi de bir tablo ortaya  koymaya çalışan bir çirkefle karşı karşıyayız, çok net söylüyoruz."

"Şimdi buradan Kılıçdaroğlu hiçbir yere kaçamaz, çok açık şekilde  vurgulayarak söylüyorum." diyen Asil, şöyle devam etti:

"O Man Adası'nda veya rastgele bir adada veya herhangi bir yurt  dışında Reisicumhurun veya yakınlarının paralarının olduğunu kanıt etmezse,  biz onun boğazına ne takacağız o görecek, hangi çıngırakları takacağız, öyle yok.  Hem iftira edeceksiniz, hem ondan sonra da birtakım hakaretlerde bulunacaksınız,  ondan sonra da kenara çekileceksiniz. Bunu yapabilmek , bunu çok  net söylüyorum."

Asil, CHP'lilere seslenerek, şunları kaydetti:

"Başınızda bir düzenbaz var ve yalnızca kendi koltuğunu savunabilmek, sadece kendi koltuğunu devam ettirebilmek için Türkiye'nin başını herkesle  birlikte belaya sokacak bir düzenbaz mevzubahis. Man Adası'nda veya herhangi bir adada Reisicumhurumuzun ve yakınlarının parasının olduğunu kanıtlamazsa haysiyetsizdir ve alçaktır. Zannediyor ki bunu söylerim, burada kalır. Bunu net söylüyorum, hayatımızın sonuna kadar bunun takipçisi olacağız."

"Medyaya yönelik bir linçtir"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise Twitter hesabından,  "Kılıçdaroğlu'nun A Haber'i hedef alan söylemi, halkın haber alma hakkı, düşünce  özgürlüğü ve demokrasinin güvencesi olan medyaya yönelik bir linçtir. Şiddetle  kınıyorum." paylaşımında bulundu.

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yapılan  yazılı izahta da "Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için görev  yapan gazetecilerin çekincesizce hedef alınması kabul edilemez. Kemal Kılıçdaroğlu  herkesçe fakatsız, fakatsız ve ancaksız kınanmalıdır." ifadesi kullanıldı.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Ankara Spor  Salonu'nda tertip eden "Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması"nda, şu sözleri  sarfetmişti:

"Havuz medyası, buradan onlara da seslenmek istiyorum. Bu Rıza  Sarraf'ı televizyona çıkardılar. Arkasına Türk bayrağını koydular. Başka bir deyişle Türk  bayrağını fon olarak kullandılar. Bir sahtekarın arkasına, Türk bayrağını fon  olarak kullanan havuz medyasını şiddetle kınıyorum. A Haber'i de kınıyorum A  televizyonunu da kınıyorum. Bu sahtekarı, şarlatanı hiç utanmadan televizyona  çıkaracaksınız, hiç utanmadan arkasına Türk bayrağı koyacaksınız. Hiç utanmadan  bir de tweet atıyorlar 'Rıza Sarraf'a haysiyet madalyası takmalıydık.' Emret tak  bakalım. Haysiyet madalyasını nereye takacaksın? Fakat ben senin boynuna neyi  takacağımı çok iyi biliyorum. Sen vatan hainisin. Bir sahtekara, kendini bilmeze,  şarlatana, rüşvetçiye Türk bayrağını fon olarak kullandırtamazsın. Kullandırtan  adam vatan hainidir. Açık ve net söylüyorum vatan hainidir."
Bu haber 138 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
956 Okunma
400 Okunma
397 Okunma
245 Okunma
238 Okunma
221 Okunma
208 Okunma
203 Okunma
199 Okunma
198 Okunma
1043 Okunma
956 Okunma
832 Okunma
806 Okunma
537 Okunma
511 Okunma
453 Okunma
449 Okunma
448 Okunma
429 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
  Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 • Kanaat etmek bir hazinedir
  Kanaat etmek bir hazinedir
 • helal kazanmanın üstünlükleri
  helal kazanmanın üstünlükleri
 • Topraktan hep güzel şeyler biter
  Topraktan hep güzel şeyler biter
 • Mevlid okumanın faydaları
  Mevlid okumanın faydaları
 • Mevlid merasimleri
  Mevlid merasimleri
 1. Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 2. Kanaat etmek bir hazinedir
 3. helal kazanmanın üstünlükleri
 4. Topraktan hep güzel şeyler biter
 5. Mevlid okumanın faydaları
 6. Mevlid merasimleri
VİDEO GALERİ
YUKARI