Bugun...
Dolar: 3.8718
Euro : 4.5662

Konuk YazarBoris Johnson: Brexitten Sonra da Bu Anlayışla Devam Edeceğiz

Tarih: 01-12-2017 19:50:48 Güncelleme: 01-12-2017 23:23:48 + -


Boris Johnson'dan Ankara Anlaşması mesajı: Brexit'ten sonra da bu anlayışla devam edeceğiz (2)(Fotoğraf ve görüntü eklendi)Celal Sönmez / Londra, 1 Aralık ' Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Ankara anlaşmasına ilişkin değerlendirmeler yaptı ve 'Brexit'ten sonra da bu...


Boris Johnson: Brexitten Sonra da Bu Anlayışla Devam Edeceğiz

Boris Johnson'dan Ankara Anlaşması mesajı: Brexit'ten sonra da bu anlayışla devam edeceğiz (2)(Fotoğraf ve görüntü eklendi)Celal Sönmez/ Londra, 1 Aralık 'Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Ankara anlaşmasına ilişkin değerlendirmeler yaptı ve 'Brexit'ten sonra da bu anlayışla devam edeceğiz' dedi.

Basın Mensuplarının sorularını yanıtlarken İki ülke arasında ortak gerçekleştirilen uçak projesi TFX'ten memnuniyetlerini dile getiren Johnson, 'İki ülke için de önem taşıyan projelere odaklanılmasından mutluyuz. Güçlerimizi birleştirdiğimiz TFX projesi gibi birçok ortak projemiz var' dedi.

Toplam 7 milyar dolarlık proje kapsamında Türkiye TF-X adı verilen milli savaş uçağını geliştirirken, İngiltere Hava Kuvvetleri'nin sahip olduğu Eurofighter Typhoon uçakları da TFX projesinde kullanılan teknolojiyle modernize edilecek.

Büyük büyük babasının da Osmanlı soyundan geldiğini söylemesiyle de Türk kamuoyunda tanınan Boris Johnson 'ya yaptığı Ankara Anlaşması'na ilişkin açıklamalarda İngiltere'nin enerjik, yetenekli ve parlak insanları çekmekten her zaman memnuniyet duyacağına vurgu yaptı ve akşam yemeğini yedikleri Türk restoranı Sofra'nın sahibi Hüseyin Özeri bunlara örnek gösterdi.Sofra'nın sahibi Hüseyin Özer için, 'Londra için o kadar çok şey yaptı ki, belediye başkanı olduğum dönemde Londra Belediyesi olarak yaptığımız birçok projeye katkısı oldu.

Ülkemiz için de harika işler yapıyor' dedi. Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Johnson, 'İngiltere'nin kapısı büyük büyük babam gibi İngiltere'ye gelerek hayatlarını burada kurmak isteyen enerjik, yetenekli ve parlak Türklere her zaman açık; bundan gurur duyuyoruz ve Brexit'ten sonra da bu anlayışla da devam edeceğiz' dedi."İkili ilişkiler inanılmaz güçlü"

Başbakan Binali Yıldırım ile Birleşik Krallık ve Türkiye için ortak önem taşıyan konuları görüştüklerini vurgulayan Johnson, 'Başbakan Binali Yıldırım'ı birkaç yıldır tanıyorum ve bence iyi bir iş çıkartıyor. Krallık ve Türkiye ilişkilerine gelirsek bence siyasi zorluklara, siyasetin tüm gerginliklerine rağmen Birleşik Krallık ve Türkiye'nin ikili ilişkileri inanılmaz derecede güçlü' dedi.

Brexit'in sağlayacağı faydaları özellikle vurgulayan Johnson, 'Brexit ile birlikte sadece Avrupa Birliği'ndeki dostlarımıza ve ortaklarımıza değil, onun dışında Türkiye gibi dostlarımıza da ayrı önem gösterebileceğiz' dedi.Röportaj sonunda Boris Johnson Türkçe olarak, 'Teşekkür ederim ve çok güzel' dedi.
Bu haber 292 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
956 Okunma
430 Okunma
400 Okunma
245 Okunma
238 Okunma
221 Okunma
208 Okunma
203 Okunma
199 Okunma
198 Okunma
1044 Okunma
956 Okunma
832 Okunma
807 Okunma
538 Okunma
511 Okunma
453 Okunma
449 Okunma
448 Okunma
430 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
  Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 • Kanaat etmek bir hazinedir
  Kanaat etmek bir hazinedir
 • helal kazanmanın üstünlükleri
  helal kazanmanın üstünlükleri
 • Topraktan hep güzel şeyler biter
  Topraktan hep güzel şeyler biter
 • Mevlid okumanın faydaları
  Mevlid okumanın faydaları
 • Mevlid merasimleri
  Mevlid merasimleri
 1. Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 2. Kanaat etmek bir hazinedir
 3. helal kazanmanın üstünlükleri
 4. Topraktan hep güzel şeyler biter
 5. Mevlid okumanın faydaları
 6. Mevlid merasimleri
VİDEO GALERİ
YUKARI