Bugun...
Dolar: 3.5413
Euro : 4.1246

Konuk YazarBelden aşağısı tutmayan inşaat işçisine "iş görebilir" raporu verdiler

Tarih: 13-05-2017 20:15:45 + -


Eskişehir'de bir sağlık skandalı yaşandı. 21 Kasım 2016 yılında çalıştığı inşaatta kaza sonucu düşen ve belden aşağısı tutmuyan inşaat işçisine "iş görebilir" raporu verilmesi ailesini ve duyanları şaşkına çevirdi. Bu karara tepki gösteren inşaat işçisinin ailesi, "Bunun adı sağlık skandalıdır. Belden aşağısı tutmayan bir kişiye nasıl iş görebilir raporu verilir anlayamadık. Bu duruma şaırdık" diyerek tepki gösterdiler..


Belden aşağısı tutmayan inşaat işçisine

Eskişehir'de çalıştığı inşaattan düşerek yaralanan ve belden aşağısı tutmayan 17 yaşındaki inşaat işçisine "iş görebilir" raporu verildi. Tedavi gördüğü hastaneden Sosyal Güvenlik Kurumu'na gönderilen bu raporla ilgili Ömer Kaynar'ın avukatı yargıya başvuracaklarını söyledi...

Eskişehir'de çalıştığı inşaatın ikinci katından düşüp yaralanan ve belden aşağısı tutmayan 17 yaşındaki Ömer Kaynar'a hastane "iş görebilir" raporu verdi. Kaynar'ın avukatı, yargıya başvuracaklarını belirtti.

 

Kaza 21 Kasım 2016 tarihinde Batıkent Mahallesi'nde meydana geldi. Bir inşaatta çalışan Ömer Kaynar 2'nci kattan asansör boşluğuna düştü. Ağır yaralanan Kaynar ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir süre ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Kaynar, belden aşağısını tutmaması nedeniyle Yunus Emre Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Fizik Tedavi Merkezi'ne sevk edildi.

 

ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden de Ömer Kaynar için Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) "İş görebilir" raporu gönderildi. Ömer Kaynar'ın avukatı Özlem Kökler, Kaynar'ın çalışabilecek durumda olmadığını söyledi.

 

Yargıya başvurduklarını belirten avukat Kökler şöyle konuştu: “Ömer, 21 Kasım 2016 da inşaatta çalışırken yüksekten düşme sonucunda iş kazası geçirdi. 21 Kasım -18 Aralık 2016 tarihleri arası Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördü.18 Aralık'ta taburcu edilerek ambulansla Zübeyde Hanım Fizik Tedavi Bölümü'ne sevk edildi. Tıp Fakültesi Hastanesi, SGK'ya yapılan bildirimde Ömer için iş görebilir raporu vermiş. İş kazası sonucunda savcılıkta bir soruşturma devam ediyor. Bunun dışında kurumdan bağlanacak olan gelirine bağlı olarak bunun karşılanmayan kısmına ilişkin iş mahkemesine maddi ve manevi tazminat davası da açacağız. Ömer yürüyemiyor ve gelecekte de kuvvet ve muhtemelen de yürüyemeyecek. Ama tabii ki son kararı doktorları verecek."

 

Ömer Kaynar ise inşaata sigortasız olarak çalıştığını söyleyerek, "Çalıştığım yerde iş güvenliği de yoktu. Ayağımın kayması sonucu kendimi yerde buldum. Parmaklarımı ayaklarımı oynatamıyorum. Belimde kırıklarım var. Yürüyemiyorum. İş güvenliği olsa benim halim böyle olmazdı. Sigortam ben düştükten 10 gün sonra başlatıldı. Ben adalet istiyorum. Sigortadan almam gereken parayı da alamıyorum çalışır durumda gösterildiğim için" dedi. ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Bu haber 527 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İNSAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
831 Okunma
599 Okunma
518 Okunma
322 Okunma
283 Okunma
277 Okunma
268 Okunma
264 Okunma
251 Okunma
246 Okunma
1449 Okunma
926 Okunma
831 Okunma
599 Okunma
560 Okunma
536 Okunma
518 Okunma
502 Okunma
455 Okunma
454 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
  • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
    Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  • Teknoloji harikası binalar
    Teknoloji harikası binalar
  • Paylasmak Güzeldir
    Paylasmak Güzeldir
  • Ana kucağı
    Ana kucağı
  • Bebişler
    Bebişler
  • Yurdum İnsanı
    Yurdum İnsanı
  1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  2. Teknoloji harikası binalar
  3. Paylasmak Güzeldir
  4. Ana kucağı
  5. Bebişler
  6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • 85. Mektub-1 (bi’at ne demektir)
    85. Mektub-1 (bi’at ne demektir)
  • Dertlerden, belalardan korunmak için okunacaklar
    Dertlerden, belalardan korunmak için okunacaklar
  • Kuran-ı kerim-i doğru güzel okumak
    Kuran-ı kerim-i doğru güzel okumak
  • Şevval ayında tutulan oruçlar
    Şevval ayında tutulan oruçlar
  • Bayram günleri şunları yapmak sünnetdir
    Bayram günleri şunları yapmak sünnetdir
  • Bayram nemazı
    Bayram nemazı
  1. 85. Mektub-1 (bi’at ne demektir)
  2. Dertlerden, belalardan korunmak için okunacaklar
  3. Kuran-ı kerim-i doğru güzel okumak
  4. Şevval ayında tutulan oruçlar
  5. Bayram günleri şunları yapmak sünnetdir
  6. Bayram nemazı
VİDEO GALERİ
YUKARI