Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarAğrı'da şiddet ve saldırıya uğrayan doktor sosyal medyada yardım istedi!

Tarih: 07-01-2018 14:41:36 + -


Dr. Ece Gökyayla, hastaneye tedavi için çocuğunu getiren F.Ç.’nin fiziki ve sözlü saldırısına uğradı. Dr. Gökyayla, bir hastayı branşı dışındaki başka bir doktora yönlendirdiği için şiddete uğradığını ve ölümle tehdit edildiğini polise şikayetçi olduktan sonra sosyal medya hesabından duyurarak, can güvenliğinin olmadığını belirtti ve yetkililerden yardım çağrısı talebinde bulundu.


Ağrı'da şiddet ve saldırıya uğrayan doktor sosyal medyada yardım istedi!

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde acil serviste görevli Dr. Ece Gökyayla, şiddete uğradı ve ölümle tehdit edildi. Tehdit edilen Nisan 2017 TUS 9.'su Doktor Gökyayla, sosyal medyadan yetkililere seslenerek yardım çağrısında bulundu. Sağlık Bakanlığı, şiddet uygulayan kişinin Doğubayazıt kazasındaki emniyet görevlilerince gözaltına alındığını açıkladı..
 
Olay, Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servisinde 6 Ocak 2018 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, Dr. Ece Gökyayla, hastaneye tedavi için çocuğunu getiren F.Ç.’nin fiziki ve sözlü saldırısına uğradı. Dr. Gökyayla, bir hastayı branşı dışındaki başka bir doktora yönlendirdiği için şiddete uğradığını ve ölümle tehdit edildiğini polise şikayetçi olduktan sonra sosyal medya hesabından duyurarak, can güvenliğinin olmadığını belirtti ve yetkililerden yardım çağrısı talebinde bulundu.
 
Darp raporu alan Gökyayla olayın nasıl geliştiğini şöyle anlattı:“Sabah saatlerinde nöbetim bitmişti. Hastaları taburcu/devir ediyordum. Bir adam kolumdan tuttu çocuğa bak diye. Gittim. Çocuk kontrol olmuş, ateşi düşürülüyordu. Çocuğun tedavisinin verildiğini başka bir doktorun kontrol ettiğini, ona söyleyebileceklerini, benimse nöbetimin bittiğini, hastaneden şu an ayrıldığımı söyledim. Bana söverek bakmak zorunda olduğumu, Ağrı’dan çıkamayacağımı, beynimi uçuracağını söyleyerek tehdit etti ve duvara itti. Çağırdığım güvenlik gelmeyince polis çağıracağımı söyledim. Bunu duyunca kaçtı. 155’i aradım. Polisler gelip beni aldı, yakalanana kadar beni merkezde tuttular. Daha sonra şahıs yakalanarak gözaltına alındı.”
 
Ağrı'da zorunlu hizmet görevinde bulunan genç doktora sosyal medyadan destek yağdı. Twitter'dan da yardımcı olan sağlık çalışanları, sağlık çalışanlarına şiddet gösterenlerin ihtiyaç duyulan cezaları almadığını, defaatle bu tür saldırılara maruz kaldıklarını, yıllardır sağlıkta şiddete doktorları kurban verdiklerini belirterek, ne zaman gerçek tedbir alınacağını sordu.
 
“SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI”
 
Ağrı Devlet Hastanesi Çocuk Acil Servisi’ndeki görevli hekimin bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldığı belirtilerek, Başsavcılık tarafından olayla alakalı tahkikat başlatıldığı izah etti.
 
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Ağrı Devlet Hastanesi Çocuk Acil Servisinde görevli hekimin, bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldığı bildirildi. Şiddet uygulayan kişinin, Doğubayazıt kazasındaki emniyet görevlilerince gözaltına alındığı aktarılan izahta, Doğubayazıt Başsavcılığınca da ihtiyaç duyulan tahkikatın başladığı belirtildi.
 
Sağlık Bakanlığın, şunlar kaydedildi: “Sıhhat Bakanlığı olarak bu çirkin saldırıyı kınıyor, yasalar çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılması için ihtiyaç duyulan teşebbüsleri başlatmış bulunuyoruz. Saldırıya uğrayan hekimimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”
 
DOKTORLAR 'SIHHATTE ŞİDDETE KARŞI' SAHNEYE ÇIKTI
 
Diğer taraftan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi talebeleri ve akademisyenleri, sıhhat çalışanlarına yönelik şiddeti protesto edip bu konuya dikkat çekmek için ‘İnsanlık Konseri’ isimi altında bir konser etkinliği gerçekleştirdiler. Tıp Fakültesi talebeleri ve doktorların sahne altığı konserde, şiddet gören, mağdur olan veya yaşamını yitiren sağlık çalışanları anıldı.Bu haber 1280 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İNSAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11475 Okunma
263 Okunma
239 Okunma
239 Okunma
217 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
172 Okunma
11475 Okunma
6160 Okunma
1281 Okunma
886 Okunma
884 Okunma
581 Okunma
581 Okunma
560 Okunma
433 Okunma
424 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI