Bugun...
Dolar: 3.9492
Euro : 4.8495

Konuk YazarABD'yi kana bulayan cani örgütçü çıktı!

Tarih: 15-02-2018 20:28:42 + -


ABD'yi kana bulayan cani terör örgütü militanı çıktı.Saldırganın grupla bağlantısına ilk işaret eden, "Karalama Karşıtı Birlik" adlı oluşum oldu: "Irkçı grubun lideri Jordan Jereb, saldırgan Cruz'un ROF üyesi olduğunu beyan etti. Jereb, Cruz'un Tallahassee bölgesinde ROF ile birlikte askeri eğitimlere katıldığını da anlattı."


ABD'yi kana bulayan cani örgütçü çıktı!

ABD'de son 6 yılın en ölümcül okul saldırısını gerçekleştiren Nikolas Cruz'un aşırı sağcı 'Florida Cumhuriyeti' adlı grubun üyesi olduğu ve grupla birlikte askeri eğitimlere katıldığı ortaya çıktı...
 
Florida'da bir okulda 17 kişiyi öldüren Nikolas Cruz adlı saldırganın ırkçı "Florida Cumhuriyeti" (Republic of Florida — ROF) grubunun üyesi olduğu belirlendi....
 
Saldırganın grupla bağlantısına ilk işaret eden, "Karalama Karşıtı Birlik" adlı oluşum oldu: "Irkçı grubun lideri Jordan Jereb, saldırgan Cruz'un ROF üyesi olduğunu beyan etti. Jereb, Cruz'un Tallahassee bölgesinde ROF ile birlikte askeri eğitimlere katıldığını da anlattı."
 
Associated Press ajansı da Cruz ile ROF adlı ırkçı grubun bağlantısını teyit etti ancak bu bağlantı henüz adli makamlar tarafından doğrulanmış değil.
 
FBI UYARILMIŞTI
 
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'ndan (FBI) geçen sene saldırgan Nikolas Cruz ile ilgili ihbar alındığını doğrulayan bir açıklama geldi. Reuters'a konuşan bir FBI yetkilisi, geçen sene Cruz'la ilgili ihbarların nasıl değerlendirildiğinin ve FBI'ın bir ihmalinin olup olmadığının araştırılacağını açıkladı...
 
Cruz'un YouTube'da yaptığı bir yorumda "Profesyonel bir okul saldırganı olacağım" ifadesini kullandığı ortaya çıkmıştı..
 
FBI yetkilileri yorumun kim tarafından yapıldığı ve yorumu yapan kişinin konumu hakkında bir bilgiye sahip olunmadığını belirtti. YouTube'daki yorumu görerek yetkilileri uyaran Ben Bennight geçen sene FBI tarafından sorgulandığını fakat bunu takip eden bir adım atılmadığını söyledi. Bennight saldırıdan hemen sonra tekrar sorgulandı.
 
TRUMP'IN HEDEFİ 'AKIL SAĞLIĞI'
 
ABD Başkanı Donald Trump, ABD'de son 6 yılın en ölümcül okul saldırısı hakkında yaptığı konuşmada saldırganın 'akıl sağlığına' işaret ederek "Bu zorlu konuyla mücadele edeceğiz" dedi. Saldırıyla ilgili ulusa seslenen Trump şunları söyledi:
 
"Amerikan okullarında hiçbir çocuk ve öğretmen tehlike altında olmayacak. Hiçbir ebeveyn sabahları çocuklarına 'hoşça kal' derken korku hissetmeyecek. Ulus olarak birlik olalım ve gözyaşımızı silerek daha iyi bir gelecek için çaba gösterelim."
 
Okullardaki güvenliğe işaret eden Trump, yerel idarecilerle saldırının soruşturulması için birlikte çalıştıklarını vurguladı. Trump saatler önce Twitter'da paylaştığı mesajında da, "Florida saldırganının akıl hastası olduğuna yönelik çok işaret var" demiş ve saldırganın komşuları ve okul arkadaşlarının ciddi bir problem olduğunu bildiklerini söylemişti. Trump, "Bu tip durumlar yetkililere tekrar ve tekrar bildirilmeli" dedi.Bu haber 529 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
696 Okunma
594 Okunma
518 Okunma
495 Okunma
481 Okunma
471 Okunma
430 Okunma
400 Okunma
369 Okunma
369 Okunma
366 Okunma
366 Okunma
358 Okunma
348 Okunma
344 Okunma
335 Okunma
332 Okunma
329 Okunma
1185 Okunma
1101 Okunma
903 Okunma
696 Okunma
669 Okunma
647 Okunma
610 Okunma
602 Okunma
595 Okunma
594 Okunma
594 Okunma
594 Okunma
590 Okunma
579 Okunma
568 Okunma
557 Okunma
527 Okunma
518 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mübarek Üç Aylar
  Mübarek Üç Aylar
 • Sıkıntılara sabreden, ferahlar
  Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 • Hırs, insanı felakete sürükler
  Hırs, insanı felakete sürükler
 • Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
  Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 • Dünyadaki ele geçenler geçicidir
  Dünyadaki ele geçenler geçicidir
 • İman edip amel eden kurturul
  İman edip amel eden kurturul
 1. Mübarek Üç Aylar
 2. Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 3. Hırs, insanı felakete sürükler
 4. Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 5. Dünyadaki ele geçenler geçicidir
 6. İman edip amel eden kurturul
VİDEO GALERİ
YUKARI